7 ile kum fırtınası uyarısı yapıldı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son tahminlere göre Marmara ve Ege Bölgesi'nde kum fırtınası olması bekleniyor. Daha önce Ankara ve Konya'da yaşanan doğa olayının İstanbul, Tekirdağ, Edirne, Kırklareli, Muğla, Aydın ve İzmir'de görüleceği tahmin ediliyor. Yetkililer yaşanabilecek olumsuzluklara rağmen uyarıda bulundu.

Reklam
7 ile kum fırtınası uyarısı yapıldı
06 Ekim 2020 - 11:43

Daha önce Ankara ve Konya'da etkili olan kum fırtınası bu bölgede yaşayan vatandaşları olumsuz şekilde etkilemişti. Meteoroloji tarafından yapılan son tahminlere göre Marmara ve Ege Bölgesi'nde Kuzey Afrika kaynaklı toz taşınımı yaşanabilir.


İSTANBUL VE İZMİR'DE DE GÖRÜLMESİ BEKLENİYOR
Yapılan tahminlere göre kum fırtınasından; İstanbul, İzmir, Tekirdağ, Edirne, Kırklareli, Muğla ve Aydın'ın etkilenmesi bekleniyor.

Yetkililer yaptıkları açıklamalar ile bu bölgede yaşayan vatandaşlara uyarıda bulundu. Vatandaşlardan, yaşanabilecek olan ulaşım sıkıntısı ve hava kalitesinde düşme gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması istendi.

Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, gün boyu kum fırtınası uyarısında bulundu. Paylaşılan uyarı haritalarında bugün başlayan kum fırtınası uyarısı,7 Ekim Çarşamba günü 06:00'a kadar devam edeceği bildirildi.

Kum fırtınası daha önce başkent Ankara ve Konya'da da görülmüştü. Yaşanan doğa olayı karşısında vatandaş korkulu anlar yaşadı. Kum fırtınasında çekilen görüntüler ise korku filmlerini aratmadı.

HABERLERCOM


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum