Büyükşehir'den İlçeye 85 Milyon TL'lik Yatırım

MASKİ Genel Müdürlüğü, Turgutlu ilçesine bugüne kadar 85 milyon TL yatırım yaptı. Atıksu arıtma tesisinden altyapıya, üstyapıdan içme suyu yatırımlarına, dere temizlik ve ıslahlarına kadar ilçede birçok yatırıma hayat verildi. 

Reklam
Büyükşehir'den İlçeye 85 Milyon TL'lik Yatırım
27 Aralık 2020 - 14:44
İlçeye atıksu arıtma tesisi, modern altyapı ve üstyapı, içme suyu depolarının tadilatı ile yeni sondaj kuyularının açılması, dere ıslahları ve temizlik çalışmalarına kadar birçok hizmet kazandırıldı. Başkan Ergün, Turgutlu’ya bugüne kadar sadece MASKİ’nin hizmetleri noktasında 85 milyon TL yatırım yapıldığını söyledi. Başkan Ergün ayrıca, yeni projelere de yaklaşık 65 milyon TL yatırım yapılacağını paylaştı.
Temiz bir çevre inşa ederek gelecek nesillere daha yaşanabilir bir Manisa bırakmak için çalıştıklarını belirten Başkan Ergün, “46 milyon TL yatırım yaparak Turgutlu’muza modern bir atıksu arıtma tesisi kazandırdık. Tesisimiz sayesinde artık ilçemizin evsel nitelikli atıksuları doğaya arıtılarak sağlıklı bir şekilde salınıyor” dedi.
Sağlıklı çevre için çalışmalarının katlanarak arttığını belirten Başkan Ergün, Albayrak Mahallesinde DSİ sulama kanalının olduğu noktada 2 milyon TL yatırım bedeliyle bin 800 metrelik ana kanalizasyon kollektör hattı döşeme çalışması gerçekleştirdiklerini söyleyerek hattın bağlantısının Turgutlu AAT’ye yapıldığını ifade etti.
 
Kırsal mahallelerde mevcut altyapı sıkıntılarına son vermek adına göreve ilk başladıkları günden beri çalışmalarına ara vermediklerini belirten Başkan Ergün, “101 Mahalle Projesi ile ilçemizdeki 8 mahallenin altyapısını yeniledik. Mahallelerde toplamda 25 kilometre içme suyu hattı ve 22 buçuk kilometrelik de kanalizasyon hattını sağlıklı hale getirdik“ ifadelerini kullandı. Başkan Ergün ayrıca ilçedeki prestij caddelerinin 22 kilometrelik altyapılarının da sağlıklı hale getirildiğini belirtti.
Vatandaşlara sağlıklı içme suyu temini noktasında da çalışmalarını sürdüren MASKİ, ilçede 40 adet içme suyu deposu ile 30 adet terfi binasını yeniledi. Depolarda klor dozaj pompası montajları ve RF şamandıra sistemlerinin montajı yapıldı. 22 adet içme suyu sondajı açılan Turgutlu’ya 2 adet de içme suyu arıtma tesisi kazandırdıklarını ifade eden Başkan Ergün, sağlıklı ve yeterli su temini için yoğun mesai harcadıklarını belirtti.
Dere ıslah çalışmaları can ve mal güvenliğini sağlamak için çalışan MASKİ, Turgutlu ilçesinde de 17 noktada çalışma gerçekleştirdi.  Ayrıca 40 kilometre de dere temizlik çalışması yapılarak suyun sağlıklı akışı sağlandı.
Alt ve üstyapı yatırımları ile mahallelere sağlıklı bir gelecek kuran MASKİ, Turgutlu ilçesi Akçapınar (2. etap), Urganlı ve Yeniköy Mahalleleri için 30 Kasım’da ihaleye çıktı. Avşar ve Çepnidere mahallelerinin alt ve üstyapı ihalesi ise 28 Aralık’ta gerçekleştirildi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum