CHP VE İYİ PARTİ'DEN ÇAPAKLI'YA ÇIKARMA

Salihli Çapaklı’da biyogaz enerji santralı yapımı için alınan acele kamulaştırma kararının ardından Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti’den ortak bir heyet, Çapaklı’ya giderek sürecin takipçisi olacakları sözünü vererek, Çapaklı’daki köylülere destek verdi.

Reklam
CHP VE İYİ PARTİ'DEN ÇAPAKLI'YA ÇIKARMA
09 Ekim 2020 - 16:50

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, CHP Manisa Milletvekilleri Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu ve Bekir Başevirgen ile İYİ Parti ve CHP’nin Manisa il başkanları ve her iki partinin Salihli ilçe başkanları, Salihli Çapaklı’da biyogaz tesisi nedeniyle yapılan kamulaştırma kararına karşı çıkan köylülerle bir araya gelerek, köylülere destek oldu. Özel, burada yaptığı konuşmada, “Müsavat Dervişoğlu gelerek Çapaklı’ya destek vermek istedi, bu ziyaretten onur duyduk. Biz mücadele edip gündeme getirdikçe şirket geri adım atmaya devam edecek. 130 dönüm alanı kamulaştıranlar, biz gündeme getirdikçe sadece 5 dönümlük yerin kamulaştırdığını ifade ettiler. Mücadele sürdükçe gerileyecekler. Son ana kadar mücadeleye devam edeceğiz” ifadesini kullandı.

DERVİŞOĞLU: SAHİP ÇIKACAĞIZ

Dervişoğlu ise yaptığı konuşmada, “Meral Akşener’in en kalpten selamlarını sunuyorum. Manisa’da milletvekilimiz yok ama Çapaklı’ya sonuna kadar sahip çıkacağız” diye konuştu. Salihli Çapaklı’da biyogaz enerji santralı yapımı için yol açmak isteyen şirkete itiraz eden köylülere, 25 Temmuz’da jandarma müdahale etmiş, o müdahale Türkiye’nin gündemine gelmişti. Yapılan itirazların ardından 24 Eylül tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile bölgede acele kamulaştırma yapılmış, Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın köylüler yerine şirketin çıkarlarının savunmayı tercih etmesi, yöre halkında ve Türkiye’de tepkiyle karşılanmıştı.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum