MANİSA'DA ÇOK SAYIDA KAÇAK İÇKİ ELE GEÇİRİLDİ

Türkiye'de kaçak içkiden ölümler sürerken, Manisa'nın Yunusemre İlçesi Bağyolu Mahallesinde yapılan operasyonda çok sayıda kaçak içki ele geçirildi.

Reklam
MANİSA'DA ÇOK SAYIDA KAÇAK İÇKİ ELE GEÇİRİLDİ
15 Ekim 2020 - 09:38

Dün Manisa'nın Yunusemre İlçesi Bağyolu Mahallesinde Ş.Ş.(69) isimli şahsın ikamet ettiği bağ evinde izinsiz olarak içki üretimi yaparak Manisa bölgesinde İ.A(63) aracılığı ile satışa sunduğu bilgisi öğrenildi.

Yunusemre İlçe Jandarma Komutanlığı ve Manisa Kaçakçılık Organize Şube Müdürlüğü ekipleri ile yapılan ortaklaşa operasyon sonucunda şüphelilerin ikametgahında nöbetçi Cumhuriyet Savcısının talimatına istinaden yapılan aramada, değişik ebatlarda (20) adet plastik varil, (9428) litre şarap, (385) litre rakı, satışta kullanılmak üzere 300 adet (1) litrelik cam şişe ile 200 adet (5) litrelik boş plastik pet şişe, alkolü kaynatmada kullanılan (1) adet 12 kg’lık piknik tüpü, (1) adet kaynatma ocağı, (1) adet bakır kazan, (1) adet alkol damıtma düzeneği-distilasyon, (1) şarap karıştırıcı elektrikli matkap, (200) gr. alkol yapımında kullanılan amonyum sülfat maddesi ele geçirildi.

Cumhuriyet Savcısından alınan talimat ile olay ile ilgili soruşturmaya başlanılmış olup şüpheliler ifadelerinin alınması üzerine serbest bırakıldı.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum