MANİSA'DA MANTI AÇARAK ÜÇ ÇOCUĞUNU OKUTAN ANNE

16 yıl önce memur olan eşinin tayini nedeniyle Karst’tan Manisa’ya gelen ve burada mantıcı dükkanı açan Ayten Sevgili (53) açtığı mantılar sayesinde 3 çocuğunun okumasına destek oldu.  Manisa’nın Şehzadeler ilçesinde mantı dükkanı işleten Ayten Sevgi yaptığı mantılarla 3 çocuğunu okutup geçimlerini sağlıyor. Yaptığı lezzetli mantılarla müşterilerin yoğun ilgisini görüyor. Mantıya yemeye gelen müşteriler güzel düşüncelerini yazıp masaya yapıştırıyor.

Reklam
MANİSA'DA MANTI AÇARAK ÜÇ ÇOCUĞUNU OKUTAN ANNE
16 Ekim 2020 - 09:03 - Güncelleme: 16 Ekim 2020 - 10:08

16 yıldır mantıcı dükkanını eşiyle beraber işlettiğini kaydeden Ayten Sevgili, “Eşim ve ben üç çocuk okutuyorduk. 16 sene önce çocuklar üniversiteyi kazanınca bir şeyler yapmamız gerekiyordu. Daha sonra eşim ile mantı dükkanı açalım dedik, çok istiyordum eşim de destek verince birlikte bu dükkânı açtık. Bu civarlarda çok sevildik, eskiden hastane vardı buralarda yoğun bir ilgi de görüyorduk. Burası öğrencilerin evi gibiydi her gelen müşteri burayı ve bizi çok sıcak bulduklarını söylüyorlardı. Daha sonra bir gün bir müşterimiz mantı hakkında güzel düşüncelerini yazıp masaya yapıştırdı, bunu gören diğer müşteriler de bu şekilde yaparak bunu gelenekselleştirdi. Eşim emekli oldu 16 yıldan bu yana hala işletiyoruz. Kendim yapıyorum, pişiyorum. Hatta bazı toplu verdiğim yerlere de gidip pişiriyorum. 200-300 kişiye pişirip geliyorum. Burada da hamurunu, her şeyini, içini, dışını hep kendim hazırlıyorum” dedi. 

 

Sıkıntılı bir dönemde olduklarını ifade eden Sevgili, “Fakat şuan sıkıntılı zamanlar geçiriyoruz. Kapatma gibi bir düşüncemiz de oldu böyle giderse.  İnşallah bu durum düzelir. Her gün ortalama 7-8 kilogram mantı açıyorum, hepsini satmasak da dolapta muhafaza ediyorum. Hatta bazı günlerde 40 kilo yapıp toplu olarak alanlarda oluyordu. Ama şuan herkes bir kriz döneminden geçtiği için iş olmuyor. Ama bu dükkan sayesinde çocuklarım okudu, ev aldık şükür bugünlere de” diye konuştu.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum